FreshMail.pl

Tag: drink

Czy sprzedaż niskoalkoholowych drinków pre-mixed wymaga uzyskania zezwolenia „C”?

Czy sprzedaż niskoalkoholowych drinków pre-mixed wymaga uzyskania zezwolenia „C”?

NIE. Jeśli zawartość alkoholu w drinku (stanowiącym samodzielny, przygotowany „fabrycznie” napojów alkoholowy), nie przekracza 18% zezwolenie tego typu nie będzie potrzebne. Konieczne będzie natomiast posiadanie takiego zezwolenia w przypadku gdy sami przygotowujemy koktajle w barze, w których mieszamy napoje o zawartości powyżej 18% alkoholu


Mieszanie alkoholi w drinkach a rodzaj zezwolenia

Czy sprzedaż drinków należy wliczać do wielkości sprzedaży napojów powyżej 18% alkoholu?

Czy sprzedaż drinków należy wliczać do wielkości sprzedaży napojów powyżej 18% alkoholu?

TAK. Niezależnie od zawartości alkoholu, jeśli drink ma dodatek napojów zawierających powyżej 18% alkoholu, to na sprzedaż tego typu produktów musimy posiadać zezwolenie na sprzedaż napojów zawierających powyżej 18% alkoholu (art. 18 ust. 14 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi) i w tej kategorii należy też uwzględniać wielkość sprzedaży na potrzeby obliczania wysokości opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.


Opłaty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

 

Czy mając zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych do 18% mogę sprzedawać drinki?

Czy mając zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych do 18% mogę sprzedawać drinki?

NIE. Jeśli drinki definiujemy jako mieszaninę napojów alkoholowych z wykorzystaniem napojów
zawierających powyżej 18% alkoholu, to na sprzedaż tego typu produktów musimy posiadać zezwolenie na sprzedaż napojów zawierających powyżej 18% alkoholu (art. 18 ust. 14 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).


Mieszanie alkoholi w drinkach a rodzaj zezwolenia

FreshMail.pl