FreshMail.pl

Tag: 18%

Czy mając zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych do 18% mogę sprzedawać drinki?

Czy mając zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych do 18% mogę sprzedawać drinki?

NIE. Jeśli drinki definiujemy jako mieszaninę napojów alkoholowych z wykorzystaniem napojów
zawierających powyżej 18% alkoholu, to na sprzedaż tego typu produktów musimy posiadać zezwolenie na sprzedaż napojów zawierających powyżej 18% alkoholu (art. 18 ust. 14 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).


Mieszanie alkoholi w drinkach a rodzaj zezwolenia

FreshMail.pl