FreshMail.pl
Czy rolnik prowadzący małe gospodarstwo winiarskie musi płacić podatek VAT?

Czy rolnik prowadzący małe gospodarstwo winiarskie musi płacić podatek VAT?

TAK. Faktem jest, że zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. 2004 nr 54 poz. 535) zwalnia się od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatników, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200 000 zł. Zwolnienie podmiotowe o którym mowa wyżej, nie przysługuje jednak grupie podmiotów, które wymieniono wprost w art. 113 ust. 13 ustawy. Do podmiotów takich zaliczono między innymi producentów towarów opodatkowanych podatkiem akcyzowym – w tym co oczywiste, producentów wina.


Świadczenie usług enoturystycznych

Komentarze są wyłączone

FreshMail.pl