FreshMail.pl
Czy istnieje limit przywożonego alkoholu przez osoby fizyczne w ramach Unii Europejskiej?

Czy istnieje limit przywożonego alkoholu przez osoby fizyczne w ramach Unii Europejskiej?

TAK.  Zgodnie z art. 34 ust. 1 oraz 3 pkt 2 lit. c ustawy o podatku akcyzowym limit ten wnosi 110 litrów piwa, dla alkoholu etylowego 10 litrów, dla wina i napojów fermentowanych 90 litrów, a dla win musujących 60 litrów.

 

Przywóz zagranicznego piwa – poradnik konsumenta

Komentarze są wyłączone

FreshMail.pl