FreshMail.pl

Tag: alkohol

Czy restauracja może sprzedawać alkohol zakupiony w sklepie detalicznym?

Czy restauracja może sprzedawać alkohol zakupiony w sklepie detalicznym?

NIE. Przepisy prawa ograniczają zakupy napojów alkoholowych przez sprzedawców detalicznych (sklepy, restauracje, itp.) jedynie do podmiotów posiadających zezwolenie hurtowe. Oczywiście podmioty takie mogą zakupić napoje alkoholowe na inny użytek niż ich odsprzedaż (np. na wewnętrzną imprezę integracyjną, czy też do przyrządzania potraw). Podstawa prawna – art. 18 ust. 7 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1356 ze zm.).

 

FreshMail.pl