FreshMail.pl

Tag: producent alkoholu

Czy sprzedaż pomiędzy producentem a hurtownikiem stanowi sprzedaż hurtową?

Czy sprzedaż pomiędzy producentem a hurtownikiem stanowi sprzedaż hurtową?

NIE. Sprzedaż hurtową stanowi zgodnie z definicją ustawową, zakup napojów alkoholowych w celu dalszej ich odsprzedaży przedsiębiorcom posiadającym właściwe zezwolenia – art. 2(1) ust. 1 pkt 7. Producent ma prawo sprzedać swoje wyroby przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie hurtowe, bez własnego zezwolenia hurtowego.


Opłaty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

FreshMail.pl