FreshMail.pl
Czy rozliczając akcyzę na zasadzie przedpłaty mogę odliczać ubytki brzeczki?

Czy rozliczając akcyzę na zasadzie przedpłaty mogę odliczać ubytki brzeczki?

NIE. Stosownie do art. 2 ust. 1 pkt 20 lit. a ustawy o podatku akcyzowym, ubytki wyrobów akcyzowych to wszelkie straty wyrobów akcyzowych, określonych w załączniku nr 2 do ustawy, objętych stawką akcyzy inną niż stawka zerowa, powstałe podczas stosowania procedury zawieszenia poboru akcyzy. Procedura zawieszenia poboru akcyzy jednakowoż łączy się bezpośrednio z prowadzeniem składu podatkowego. W związku z czym normy dopuszczalnych ubytków są ograniczone wyłącznie do rozliczenia akcyzy w składzie podatkowym.

Komentarze są wyłączone

FreshMail.pl