FreshMail.pl

Tag: ryczałt

Czy producent wina może rozliczać się podatkiem zryczałtowanym?

Czy producent wina może rozliczać się podatkiem zryczałtowanym?

NIE. Opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym dotyczy wyłącznie niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Opodatkowane w ten sposób mogą być między innymi przychody ze sprzedaży przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych, z wyjątkiem jednak przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych uzyskanych w ramach prowadzonych działów specjalnych  produkcji rolnej oraz produktów opodatkowanych podatkiem akcyzowym (art. 1. ust. 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym…) oraz (art. 20 ust. 1c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Sprzedaż wina będącego produktem akcyzowym nie może być zatem opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym.


Czy mały winiarz musi płacić podatki?

FreshMail.pl