FreshMail.pl

Tag: sprzedaż alkoholu

Czy restauracja może sprzedawać alkohol zakupiony w sklepie detalicznym?

Czy restauracja może sprzedawać alkohol zakupiony w sklepie detalicznym?

NIE. Przepisy prawa ograniczają zakupy napojów alkoholowych przez sprzedawców detalicznych (sklepy, restauracje, itp.) jedynie do podmiotów posiadających zezwolenie hurtowe. Oczywiście podmioty takie mogą zakupić napoje alkoholowe na inny użytek niż ich odsprzedaż (np. na wewnętrzną imprezę integracyjną, czy też do przyrządzania potraw). Podstawa prawna – art. 18 ust. 7 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1356 ze zm.).

 

Czy na festynie można spożywać alkohol zakupiony u wystawców?

Czy na festynie można spożywać alkohol zakupiony u wystawców?

TAK. Strefa targów, jarmarków i podobnych imprez na którym dopuszczona została sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia w miejscu sprzedaży jest z zasady przeznaczona właśnie do tej konsumpcji przez wydającą zezwolenia gminę. Trzeba jednak mieć się na baczności by nie wyjść poza wyznaczoną strefę imprezy.

Nielegalne degustacje?

Czy dla sprzedaży wyprodukowanego przez siebie alkoholu do restauracji lub sklepu wystarczy zezwolenie detaliczne?

Czy dla sprzedaży wyprodukowanego przez siebie alkoholu do restauracji lub sklepu wystarczy zezwolenie detaliczne?

NIE. Zezwolenie detaliczne dotyczy wyłącznie sprzedaży detalicznej, a zatem takiej, która dokonywana jest do klienta końcowego nie zaś pośrednika jakim będzie restauracja czy sklep winiarski i nie ma żadnego związku ze sprzedażą hurtową (tj. do podmiotów profesjonalnych). Podmiotom takim nasz trunek zaoferować możemy bezpośrednio jedynie wówczas gdy będziemy posiadali tzw. zezwolenie hurtowe.

Oczywiście brak konieczności posiadania zezwolenia na sprzedaż alkoholu przez producenta nie zwalnia go z pozostałych obowiązków względem państwa!

Zezwolenie na sprzedaż wina z własnej winnicy

FreshMail.pl