FreshMail.pl
Czy winiarz musi produkować wino w składzie podatkowym?

Czy winiarz musi produkować wino w składzie podatkowym?

NIE. Co do zasady produkcja wyrobów akcyzowych musi odbywać się w składzie podatkowym, istnieją jednak pewne odstępstwa od tego obowiązku (art. 47 ust 1. ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym, Dz.U. 2009 nr 3 poz. 11). Jednym z takich wyjątków jest produkcja „mniej niż 1000 hektolitrów w ciągu roku kalendarzowego, win uzyskanych z winogron pochodzących z upraw własnych, o których mowa w art. 17 ust. 3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina (Dz. U. z 2016 r. poz. 859)”. 

Komentarze są wyłączone

FreshMail.pl