FreshMail.pl
Czy producent wina musi płacić podatek od nieruchomości za pomieszczenia winiarni?

Czy producent wina musi płacić podatek od nieruchomości za pomieszczenia winiarni?

TAK. Budynki gospodarcze lub ich części położone na gruntach gospodarstw rolnych są zwolnione z obowiązku opłacania podatku od nieruchomości, mogą jednak służyć wyłącznie prowadzeniu działalności rolniczej (art. 7 ust.1 pkt 4 lit. b).

Działalność rolniczą należy rozumieć produkcję roślinną i zwierzęcą, w tym również produkcję materiału siewnego, szkółkarskiego, hodowlanego oraz reprodukcyjnego, produkcję warzywniczą, roślin ozdobnych, grzybów uprawnych, sadownictwo, hodowlę i produkcję materiału zarodowego zwierząt, ptactwa i owadów użytkowych, produkcję zwierzęcą typu przemysłowego fermowego oraz chów i hodowlę ryb (art. 1a ust. 1 pkt 6).

Działalność prowadzona przez winiarza nie staniwu działalności rolniczej w rozumieniu zapisów przedmiotowej ustawy o podatkach lokalnych.


Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U 1991 Nr 9 poz. 31)


Winiarnia a podatek od nieruchomości

Komentarze są wyłączone

FreshMail.pl