FreshMail.pl
Czy rolnik produkujący do 100hl wina rocznie musi płacić podatek dochodowy i VAT?

Czy rolnik produkujący do 100hl wina rocznie musi płacić podatek dochodowy i VAT?

TAK. Sprzedaż wina nie jest działalnością rolniczą w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym. Jeśli sprzedajemy wino korzystając ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej (z upraw własnych do 100hl rocznie), to uzyskane z tego tytułu przychody będą stanowiły tzw. „przychody z innych źródeł”. Kwalifikację taką wprowadza art. 20 ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 1991 nr 80 poz. 350). Wino jako produkt podlegający akcyzie będzie też obciążony podatkiem VAT.


Czy mały winiarz musi płacić podatki?

Komentarze są wyłączone

FreshMail.pl